Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

Nënat Shkruajnë

Si ta kthejmë trupin tonë në gjendjen e dëshiruar pas lindjes?

Si ta kthejmë trupin tonë në gjendjen e dëshiruar pas lindjes?

Pas 2.5 muaj te lindjes, une u ktheva ne formen e meparshme duke perdorur nje diete e cila nuk reflekton ne menyren e ushqimit gjithashtu edhe ne gjidhenje.

Kjo eshte dieta e cila duhet te perdoret 4 jave: cdo mengjez pas ngrenies pihet 1 gote uje prej 300ml dhe hahet nje molle e gjelbert, pas drekes pihen 2 gota uje nga 300ml hahen 2 molla te gjelberta, pas darkes pihen 3 gota uje nga 300ml. Gjate nates sa here qe zgjoheni ta ushqeni bebin tuaj pihet nga nje gote uje prej 300ml.

Me kete diete nuk keni nevoje te hiqni nga menyja juaj e rendomte asgje. Kjo diete jo vetem qe tregoi rezultate per kthimin e trupit tim ne gjendjen e meparshme por edhe e shtoi shume sasine e qumeshtit ne gji.

Shpresoj ta perdorni dhe te keni sukses. 04/2012

Gerta .......
Ani&Braiden (3 vite më parë)
Te lutem gerta se nuk e kuptova,gjithmone uji dhe mollet jane pas bukes ne cdo vakt??? Dhe ne darke duhet te ham molle se nuk e ke percaktuar???
enedahoxha (5 vite më parë)
pershendetje,pyetja ime eshte a hahen molle pas darkes se nuk e thote aty dhe mollet duhen me patjeter t gjelberta ?dua ta filloj kete diet se nuk e duroj dot veten.flm
(5 vite më parë)
Pershendetje Gerta.kam disa pytje per Ty uroj te me kthesh pergjigje sapo tkesh mundesi do te isha vertet shum mirnjohese kjo lloj djete te dobeson ne te gjith trupin apo ne nje zon te caktuar sepse una kam probleme me kofshet me shum sesa me barkun pas lindjes dhe mollet e gjelberta Jan disa lloj te tharta fare dhe Jan disa lloj qe jan dhe te embla si duhet te jen apo mjafton tjen te gjelberta. ?ne mengjes duhen para buke dhe pastaj drek dark pas buke?po ne dark a ka moll domethen ti vet a perdore?po uj vec sa esht shenuar duhet nuk mund te pim mes vakteve presim pergjigjen tende Me respekt
Deni Den (5 vite më parë)
Peshendejte Gerta!te lutem a me tregon a prish pune kjo dieta pse e kam bebin me qumesht gjiri vetem ,pra nuk i shtoj gje...dhe nje pytje te dyte a duhen mollet pajeter te gjelberta? pres pergjigjen tende se nuk e duroj dot me veten me kete peshe,shume falemnderit!
Enesa (6 vite më parë)
Gerta kam 6 muaj qe kam lind... dhe desha te filloj te mbaj kete diet... po mollat duhet te jene te tharta apo te embla se nuk e ke shkruar si duhet te jene? me fal per shqetesimin.
Gerta ....... (6 vite më parë)
e dashur pa molla nuk mund te dobesohesh ashtu sic e parasheh kjo diete. te uroj suksese
Bilsa (6 vite më parë)
Une desha te pyes Gerta, arsyen pse une dy jave e mbajta kete diete  me plot dicipline po nuk u dobesova a ndodh qe une mollet e gjelberta si kam ngrene  asi shume te tharpta po jane disa molla te gjelberta pak te tharpta e pak te embla, megjithate te kam uru Gerta edhe pse skam rene ne kile u mesova ta ha mollen tash sun po ri pa ngrene molle se une kur skam ngrene molla se sme hahen edhe ne vend te ujit kam pire kokakola apo ndonje pije tjeter se jam e smut mas kokakoles tash pi vetem uje nuk perdor cocacolen, te uroj nga zemra Gerta e per diete prap do filloj kismet veq desha te di se mos i ka pas fajet molla jo shume e gjelber, me fal se e zgjata,  te pershendes Gerta perzemersisht!
Bina.xh (6 vite më parë)
Ju lus ta perserisni edhe njehere orarin, sepse e keni shkruar qe edhe ne mengjes uji pihet pas buke, ndersa ne komente po e shoh qe po e spjegoni ndryshe, dmth ne mengjes para buke e te tjerat pas buke... cila eshte e sakte, para apo pas buke, sepse dua te filloj me kete diete, e mos ta filloj gabim... te falenderoj qe e keni nda me ne ...
Mira Shabani (6 vite më parë)
prsh gerta flm per ket lloj diete po diqka ketu nuk kuptova dmth pas mengjesit eshte 1got uj edhe 1molle..edhe dreka vazhdon me 2gota uj edhe 2molla e ne dark pas darke mendoj qe nuk do ket ma moll te vazhdojm vetem me gota te ujti apoo..me fal qe te shqetsoj po tash e pash ket lloj diete qe keni publikuar ketu edhe po shoh se dikush ka sukses edhe un mendoj qe pas lindjes kismet me qen menjeher do e filloj.flm e dashur qe po i ndihmon nenat ne ket menyr
Gerta ....... (6 vite më parë)
para ushqimit edhe mollen e dashur
Jetika (6 vite më parë)
Gerta nje pyetje nese ne mengjes e pin nje gote uje para ngrenjes se ushqimit, a do te thote qe edhe mollen me ngrene? Apo mollen me hanger pas ushqimit ndersa ujin para?
Gerta ....... (6 vite më parë)
Te pergezoj e dashur dhe te uroj suksese
Enxhi , (6 vite më parë)
gerta shum flm e dashur per kete diete , me ak ndihmuar jashte mase per 2 jave e gjysem kam rene 17 kg. mund tju duket e pabesueshme por eshte e vertete, ndjehem shume mire do vazhdoj ta mbaj akoma kete diete gjate shtatzanise kam shtuar shume ne peshe, te falenderoj dhe gjithe te mirat
Gerta ....... (6 vite më parë)
Tina 1, vetem ne mengjez duhet te veprosh para ngrenies, kurse ne dreke dhe darke duhet te veprosh pas ngrenies ka shume sens se une e kam provuar vet, pernryshe ashtu sisc thua ti do te shkatrrohej lukthi ti perdoresh keto 3 here ne dite para buke. Efekti i molles qendron sepse pas ngrenies se ushqimit ajo tret te gjitha yndyrerat e teperta te cilat konsumohet gjate ushqimit, ketu qendron sekreti.
Gerta ....... (6 vite më parë)
Pasi ta kesh perfunduar dreken, duhet te konsumosh dy gota uje nga 300ml dhe dy molle duhet ti hashe brenda 1 ore. Edhe pas darke duhet brenda 1 ore.
Bilsa (6 vite më parë)
T`pershendes Greta, desha te pyes per kete dieten, psh ne kohen pas dreke dy gota uje nga 300ml dhe dy molle ti hame, a duhet menjehere pas dreke apo ne kohen mas dreke deri ne darke, gjithahstu mas darke 3 gota nga 300ml uje a duhet pire menjehere apo mbrena 1 ore psh nese mundesh ma kthe pergjigjen se une sapo kam filluar kete diete vetem me duhet nje lloj orari ta di, flm shuume Greta.
Tina1 (6 vite më parë)
Per Gerten: mos duhet pire para buke ky uji se me duket non sens pirja e 600 ml uje e ngrenia e 2 molleve pasi ke ngrene dreke apo pirja e 900 ml uje pas buke ne darke?!
Gerta ....... (6 vite më parë)
kete diete mund ta perdor cdo femer dhe kurdo qe ka nevoje jo vetem pas lindjes por edhe gjat gjithe jetes ne koherat e mbipeshes. sepse nuk ndalon asnje ushqim. eshte shume e lehte kerkon vetem dicipline. te uroj fat.
Enia (6 vite më parë)
Pershendetje Gerta! Une do desha te te pyesja nese kete diete mund ta perdore dhe te kete efekte edhe tek mua, por une kam nje vit qe kam lindur. Dhe gjithashtu do doja te dija sa kg humbe ne 2.5 muaj? Gjithe te mirat ty dhe bebit.
Gerta ....... (6 vite më parë)
Ato te cilat kan shtuar 20 kg me shume duhet ta perdorin 8 jave kete diete.
Gerta ....... (6 vite më parë)
P.sh . para shtatzanise une kisha 56 kg, gjate shtatzanise e deri te lindja shtova mjaft shume (pak si teper) u bera 69 kg. Pas 2.5 muaj me perdorimin e kesaj diete erdha ne 55kg. Po me e mira ishte se nuk mu leshua fare mishi po i teri u be si muskuj te gjithe mendojne se bera palester pa nderpre po nuk bera fare. Pas shume kohe lexova se molla dhe uju ishin armiku kryesor i dhjamosjes. Ta krenohem me vetveten ehehehhehe vertet jam e lumtur ua uroj edhe juve kete lumturi.
Gerta ....... (6 vite më parë)
Nuk keni nevoje te ndaloni asgje nga ushqimet. Mirepo eshte shume e rendesishme qe per 4 jave as nje dite mos e prishni kete diete se perndryshe nuk do te funksionoje. Mua me ka ndihmuar aq shume sa qe njerezit kur me shihnin nuk me besonin qe kam lindur apo qe isha ndonjeher shtatzane. trupi im u kthy ne gjendjen e meparshe. Ju lutem mbajeni me dicipline kete diete ne menyte qe te funksionoj. Susksese.
Nori (6 vite më parë)
Per keto 4 jave deshta te di sa ke humbur ne peshe dhe a ke ndalur dicka nga ushqimi?
1001 (6 vite më parë)
Bravo e dashur, shume flm per keshillen, me ne fund dicka konkrete, dicka qe ka funksionuar me siguri... te pershendes, gjithe te mirat ty dhe bebushit tend.

/komuniteti