Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Reth kremerave

Pershendetje, jam 23 vjeqe dhe jam ne shtatezanin e pare,a mundesh me mtregu aka naj medikament krem apo diqka per me ely barkun gjate shtatezanise,gjithashtu edhe gjoksin,per mos me tu bo vijaat ne bark dhe gjoks,flm per mirekuptim,ju pershendes Medina.

(1 vite më parë)

  • Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge Dermatologja përgjigjet
    Dr. Shkëndije Dobruna

    Pershendetje dhe urime per shtazenine e pare,

    Ju kisha keshillu qe ushqimin te hani me mjaft perime dhe peme, ti ikni embelsirave dhe brumerave ne menyre qe kilogramet e fituara ne shtatzeni te jene ne perputhshmeri me trupin tuaj duke mos lejuar tejkalimin e peshes e cila rekomandohet ne shtatzensi te mos kaloje me teper se 12 kg. Sidoqofte ne treg ka mjaft kremera per mirembajtje si te firmes vichy apo rilastil.

    Cdo te mire.

Shto Koment

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.