Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Acidi folik

Prsh dr! Kam disa muaj qe tentoj per nje shtatzani ... para disa ditesh bera nje eko te mitres dhe doktori me tha se nese ke perioda te regullta mitra esht ne regull. Periodat i kam te regullta cdo muaj. Nese perdor acid folik rritet shansi per shtatzani? Faleminderit nese pergjigjeni

Joana Shehu (9 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Joana

Acidi folik nuk rrit shanset per shtatzëni. Efekti I tij eshte mbrojtja nga keqformimet e tubit neurat te bebit.

Gjithe te mirat.

/komuniteti