Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Placenta

Pershendetje! Jam 14 javeshe ne eko eshte konstatuar se placenta ishte 6 mm nga ceviksi.Do doja shume keshillat tuaja rreth ksaj. Faleminderit

(6 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Elona

Vendosja e placentës ne segmentin inferior, ne kete periudhë te shtatzenine, mund te jetë nje vleresim. Me rritjen e moshës se shtatzenine, placenta mund te migroje dhe te mos te shfaqen probleme. Nese gjeste kesaj periudhë ke sekrecione hemoragjike, kontakto mjekun gjinekolog.

Te uroj shtatzani te mbare .

/komuniteti