Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Vezoret policistike

Persh doktoresh, kam qen nkontroll dhe me tha qe kam vezoret policistike cistet tha jan shumm te vogla ska nevoj per nderhyrje,me tha me perdor kontraceptiv per rregullim cikli asgje tjeter, a ndihmojn kontraceptivet edhe per largimin e cisteve, kam dy femije nuk kam plan shtatzani tjeter..kontraceptivet nuk kam fillu..a largohen ato pa medikamente apo duhet patjeter medikament per mu largu cistet si dhe qfar rreziku paraqesin nese nuk trajtohen ngase ajo doktoresha ku bera kontrollen nuk me dha ndonje gje tjeter perpos kontraceptiveve ju pershendes.

Lori N (6 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Lori

Te keshilloj te sbatosh rekomandimet e mjekes , pasi trajtimi me kontraceptiv ndihmon ne eliminimin e kistese. Nese nuk trajtohesh, pasoja eshte crregullimeve menstruale e shoqëruar edhe me probleme te tjera shendetsore

Gjithe te mirat

/komuniteti