Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Cikli

Pershendetje doktoresh,ciklin e fundit menstrual e kam pas me dt 03.01 dhe tani kam 5 dite vones,kam ber 4 teste te gjitha negativ me kan dal,por cikli akoma nuk me ka ardh,cfar me rekomandon te bej??

Elona G (7 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Flora,

Për të patur një vlerësim të plotë të rekomandoj të bësh një beta hCG, që është analizë gjaku. Kjo analizë jep siguri në vlerësimin e pranisë ose jo të shtatzënisë. Nëse rezulton negativ atëherë kontakto me mjekun obstetër gjinekolog për të gjetur shkakun e vonesës së ciklit.

Të uroj cdo të mirë.

/komuniteti