Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Kam shume dhimbje fyti

Jam ne javen 9+1 te hsttzanise.Kam dhimbje shume t efytit.Cka me rekomandoni dicka natyrale te perdori?Ju falemnderit

Andra Lunja (3 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Andra,

Për të lehtësuar sado pak dhimbjen që të shqetëson aq shumë, përveç çajrave organik bimor, bëj disa herë në ditë gargarë me disa pika limoni të tretura në një gotë me ujë. Edhe përdorimi i paracetamolit është i rekomanduar në shtatzënisë.

Megjithatë të rekomandoj që të bësh një kontroll tek mjeku, për të përjshtuar mundësisë e ndonjë infeksioni të mundshëm në grykë i cili mund të ketë nevojë për trajtim më të specializuar.

Gjithë të mirat.

Andra Lunja (3 muaj më parë)
Ju falemnderit shume.Gjithe te mirat...

/komuniteti