Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Perdorimi i tabletave

Pershendetje dr. Shpend, ne pyetjet qe te kam bere me heret te kam treguar qe kam perdor clomifene 50mg dhe ineksionin pregnyl, gje qe nuk ndodhi shtatzania. Isha per vizite tek mjeku me tha qe mire je, tash mos me perdor 2 muaj asgje ne qoftese nuk ndodh shtatzania deri mbas 2 cikleve te shkoj per te vazhduar me terapi. Dua te di mendimin e juaj, a eshte ne rregull 1 muaj me perdor terapi pastaj te presesh? Cka me propozoni? Gjithe te mirat per ju!

Ina Ina (4 muaj më parë)

Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani - Specialist gjinekolog - obstetër
Mjeku përgjigjet
Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani

Pershendetje

A eshte e nevojshme apo nuk eshte e nevojshme qe vezoret te stimulohen me preparate sikurse klomifeni apo terapi hormonale duhet te vendos mjeku i cili ju percjell sepse vendimi bihet sipas gjendjes se vezoreve te juaja.

 

Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani

Specialist gjinekolog obsteter

Tel. 044 120 609

/komuniteti