Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Bhcg

Pershendetje doktor ne dt 1 kam ber beta hcg dhe rezultoi 24.7 e sot dt 9 e perserita e doli 444... ciklin e fundit e kam pas me dt 15 mars e mendoj te kem ngelur shtatzan pak dit para ciklit.. si mendoni per rezultatin e analizes a ka dicka qe nuk shkon apo gjithcka mire?

Boa Shq (3 muaj më parë)

Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani - Specialist gjinekolog - obstetër
Mjeku përgjigjet
Dr. Mr. Sc. Shpend Ramadani

Pershendetje

Beta Hcg eshte hormon i cili prodhohet ne shtatzeni. eshte indikatore i mire per mbarevajtjen e shtazenise se hershme. ne shtatzenine e rregullt intrauterine ajo dyfishohet per 48 ore, keshtuqe nese vlera e beta hcg te cilen e keni bere dyfishohet brenda 2 dite themi se shtatzenia ka prognoze te mire.

 

Dr. Mr. Sc. Shpend N. Ramadani

Obstetrician and Gynecologist Specialist

T. +383 44 120 609

/komuniteti