Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Rezultati i testit

Pershendetje doktoreshe. Doja tju pyesja: po bej 7 dite sot nga data e ciklit qe ka kaluar. Nderkohe para 5 diteve bera nje test dhe doli me dy vija po njera e zbehte. Pas vizites te nesermen tek gjinekologia me tregoi se ende nuk mund ta konfirmoje nje shtatzani. Dhe me tha qe testi mund te dal pozitiv edhe kur je duke pritur periodat. Pas 3 ditesh bera derish nje test ne dreke dhe doli serish pozitiv por njera vije e zbehte. Kam te gjitha shenjat per shtatzani dhe teper dhimbje ne fund te barkut gjate gjithe kohes. Gjinekologia me tha te merja spasmex. A mund tme jepni nje ndihme ose keshille ju lutem? Faleminderit.

Selda Bregu (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Selda

Per te vleresuar pranine ose jo te shtatzenise, bej nje beta hCG. Eshte analize gjaku.

Uroj te kesh mbetur shtatzene.

/komuniteti