Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Trichomonas vaginalis dhe candida

Pershendetje dr.Mimoza. Pas disa mjekimesh per mykoplasma dhe e.Coli, eterobakter, eterococus dhe candida, rezultatet tregojne trichomonase dhe candida. Mjekimi i mjekes flagyl 500 mg 2x1 per 7 dite dhe canesten ov. Vag per 6 dite. Ju lutem a eshte i duhur mjekimi dhe a duhet te mjekohet dhe bashkeshorti? Ju faleminerit. Gjithe te mirat

Alma B (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Alma

Trajtimi i te dy infeksioneve rekomandohen te behet ne cift. Mjekja duhet te jape trajtim per ty dhe bashkëshortin.

Ju uroj shterim te shpejtë

/komuniteti