Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

A eshte e sigurte analiza e gjakut?

Faleminderit shume per pergjigjen tuaj sa i perket pyetjes time per nje shtatzani te mundshme. Pyetja ime tjeter eshte se a e tregon analiza e gjakut rezultatin e sakte sepse une dua ta bej menjehere , pasiqe jane vetem 13 dite nga dita kur mua me kane kaluar mestroacionet e nuk kam pasur as vanese por po dyshoj per shkak se pata vjellje. Nese testi del negativ a mund tja filloj me kontraceptiva sot per tu mbrojtur nga shtatzania e padeshiruar ?

Biondina Hulaj (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje,

Beta hCG eshte analize gjaku. kjo eshte analiza me e sakte per te vleresuar pranine e shtatzenise. Nese analiza del negativ, se pari drejtohu tek mjeku gjinekolog per te gjetur shkakun e voneses menstruale.

Gjithe te mirat

/komuniteti