Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Ferroprotina orgametril

Kam cikel jo te rregullt,ka 3 muj nuk i kam periodat,a,perdora orgametril,i pata me 27 qershor,pastaj prape pas 1 jave, tash heren e fundit i kisha me 10 korrik,po qe 5 dite m'kane ardh tkafta si te zeza,veq kapak,kisha edhe dhimbje te lehte barku,fund i shpines,ana e djathe e barkut,dhimbje veq ka njehere ne dite, jom bo merak,a asht diqka e keqe ,jam tu pi ferroprotina,ama tash spo di qka kam,.a jane qrregullu pershkak te orgametril a eshte diqka keq se shume i zi gjaku.Faleminderit shume nese pergjegjigjeni.

Edona Shala (4 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Edona

Sa shkruan behet fjale per nje crregullimi menstrual.Te rekomandoj te besh analiza specifike hormonale , te cilat do t'i rekomandoj mjeku pas nje vizitë dhe konsulte me ty.

Gjithe te mirat.

/komuniteti