Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dua te di a jam shtatzane?

Pershendetje doktorresh jam nje vajz 20 vjecare dhe kam 6-7 muaj qe dua te ngel shatatzan por nuk esht realizu per mom jetoj kasht shtetit , kam ber nje vizit ketu dhe me than se jam n rregull nk kam ndonje problem dhe me than te pi vetem acid folik ,, cdo muaj i kam pas periodat tamam kishte raste kur me vonoheshin 2-3 dit por prap me vinin kte muaj kam gati dy jav qe me jan vonuar, kam ber dy teste dhe me kan dal negative! Por periodat akoma sme kan ardhur kam dhimbje shpine dhe barku , dhimbja e barkut me Kap disa momente dhe me Duket sikur do me vijn periodat ,, por pasi disa casteve me kalon perseri e periodat sme vijne, a ka mundesi te jem shtatzan edhe pse testi m ka dal Negativ? Gjithashtu keto ditet e fundit edhe gjoksin e kam shum te ndjeshem me dhem, ju lutem me ktheni nje pergjigje, faleminderit

Besa Shehu (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Kur analiza tregon se shtatzenia mungon , nuk ke cfare kerkon. Per situaten qe pershkruan , te rekomandoj qe te vleresosh gjendjen hormonale. rradhen e percakton mjeku gjinekolog.

Gjithe te mirat.

tela12345 (6 muaj më parë)
pershendetje doktoresha ..desha tju pyes kam 7 dit sme kan erdh periodat ..kam oreks per buke sidomos ne darke barku me fryet ..moz vall jam shtatzan?

/komuniteti