Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Heptit b

Pershendetje doktoresha!kunata ime eshte mbartese me heptit B dhe ja kam len djalin nj 2 ore me ate dhe ka pir gji tek ajo a mund ta ket marr djali im heptitin?

Emmeli Meli (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Nese femija tend eshte vaksinuar kunder hepatitit, atehere ai nuk do e marre ate. Nese nuk eshte vaksinuar, kontakto nje mjek infeksionist prr ta vleresuar gjendjen e femijes.

Gjithe te mirat.

Emmeli Meli (9 muaj më parë)
Djali eshte vaksinuar nga hepatiti b diten kur ka lindur 2 muajsh dhe 4 muajsh

/komuniteti