Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Rreth shtatzanise

Mentruacionet i kam patur me 30 qershor dhe vazhduan per 5 dit rresht por deri ne fillim gushtit nuk me erdhen bera nje test shtepiak me dul pozitiv bera kontroll me ultraze dol qe kisha diku 3 ose 4 jav por pas vizites kaluan dy dit me leshohet gjakderdhja lajmroj mjekun shkoj per vizit bera nje beta hcg me del vlera 294.0 dhe mjeku me tha qe nuk ka asgje per tu frikesuar sepse qesja gestative ende eshte ne miter por gjakderdhja ende nuk me eshte ndaluar po perdor utrogestan dhe acid folik ndonjeher kam dhe dhimbje a ka mundesi qe te vazhdoj shtatzenia apo mund te kem abort shkaku gjakderdhjes ju lutem me ktheni pergjigje

Gentrit Bojaxhiu (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Une i besoj vleresimit te mjekut, se si eshte personi qe ka vleresuar gjendjen e shtatzesise. ndaj ndiq keshillat e tij.

Te uroj shtatzeni te mbare.

/komuniteti