Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Cikli

Pershendetje doktoresh! Pas lindjes, cikli me erdhi pas 1 viti, ne te dy muajt pare i pata te rregullta, ndersa tani kam vonese prej 5 ditesh. Theksoj qe djalin vazhdoj ta kem me gji, mos ndoshta ndikon dhe kjo, pasi mundesia qe mund te jem shtatzen nuk eshte. A eshte normale kjo gjendje, pasi un gjithmone i kam patur te rregullta menstruacionet cdo 28 dit. Ju uroj cdo te mire.

Selda Elda (11 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Eriselda

Ajo qe pershkruan konsiderohet normale nese bebin e ushqen me qumesht gjiri.

Megjithate, per te hequr merakun tend bej nje kontroll gjinekologjik me ekzaminim ekografik 

Gjithë te mirat.

/komuniteti