Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Vija e zbehte e testit

Pershendetje vija e dyte e testit me doli e zbehte por sot kam gjakderdhje nuk e di cfare problemi kam cpo me ndodh

Blerta Koci (4 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Blerta,

Nëse testi rezulton pozitiv atëherë deri në stabilizim të gjendjes qëndro sa më shumë shtrirë, evito të gjitha llojet e punëve, ecjet dhe qëndrimet e gjata në këmbë. Gjithashtu të rekomandoj të evitosh raportet seksuale.

Gjithë të mirat.

Tina.11 (3 muaj më parë)
Prsh doktoresh deshta tju pys jam ne javen e 6+2 e shtatzanis por qe nga data 15prill e deri sot kom nga pak njolla kaffe kam bo vizit te doktoresha por me ka thann qe o nrm Un jamm e shqeetsuar mos i be diqka dom bebit me qa qit tableta utrogestan100mg dhe acid folik po i perdor po ska diqka efekt
Mirsie (3 muaj më parë)
Përshëndetje, nëse testi e ka afatin e skadimit prill 2020, a është më i vlefshëm?

/komuniteti