Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dhimbja e shpines

Pershendetje, sapo mora vesh qe jam shtatzene ne javen e katert, Mirepo po kam dhimbje te lehta ne fund te shpines. A eshte diqka rrezik kjo ?

Fortesa Salihu (4 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Fortesa,

Dhembjet e shpinës zakonisht paraqiten për shkak të ndryshimeve në trupin femëror dhe ndryshimeve hormonale të cilat ndodhin gjatë periudhës së shtatzënisë.

Të uroj shtatzëni të mbarë.

/komuniteti