Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Ciste gjate shtatezanise

Pershendetje doktoresha. jam ne javen e 7 te shtatezanise por kam nje kist ne anen e djathte gati 6cm, ndonjeher kam pa rehati. si do ndikoj kjo gjate shtatezanise, jam shum e shqetesuar

Iva Toli (3 javë më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje,

Prania e nje kisti ne shtatzeni nuk konsiderohet normale. Duhet te kesh kujdes sepse ai mund te perdridhet dhe mund te jape dhimbje te forta. Shko te mjeku qe te ndjek me shpesh per te vleresuar gjendjen tende.

Te uroj shtatzeni te mbare.

/komuniteti