Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

D-dimer ne shtatezani
Pershendetje, une jam ne javen e 24 te shtatzanis dhe desha tu pyes ne lidhje me d dimeret qe mkan dal 1290,por kam edhe mutacion gjenetik fv h1299r-heterozigot, a kam rrezik per mpiksje te gjakut dhe a duhet te marr ndonje terapi?
Tina . (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Shifta e larte e D dimerit tregon per mundesine e nje tromboembolie. Te rekomandoj te fillosh nje terapi me aspirine dhe pas tre javesh perserite analizen.

Te uroj shtatzeni te mbare.

/komuniteti