Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Perdorimi i letrozole
Pershendetje!
Jam duke perdorur tableta Letrozole dhe duhen perdorur 5 dite nga dy her ne dite, kam filluar nga dita e 5 e ciklit dhe dua te di a duhet kryer marrdhenje seksuale gjate perdorimit sepse dua te mbetem shtatzene?
Fjona Kastrati (9 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Fjona

Preparati i rekomanduar letrozole, përdoret për të stimuluar maturimin e folikulit ashtu si kundër edhe klomifemi. Ndiqni udhëzimet e mjekut tuaj.

Të uroj fat.

Lorena gashi (9 muaj më parë)
Pershedtj kisha pas deshri mem tregu qysh me met shtatzan per djal un i kam dy vajza po kam qef djal akishit muj me tregu qysh me ragu per djal ju falminderit
Dorina Tina (9 muaj më parë)
Fjona kur perdor stimulues ( letrzol ) duhesh me shku te mjeku me percjell me ultraza si po rritet veza /folikuli dhe mjeku te thot perafersisht kur ndodh ovulimi dhe me pas mardhenie , ti bon mardhenie dhe ishalla sa me shpejt mbet , suksese

/komuniteti