Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Si shërohen hemoroidet pas lindjes?

Pershendetje Dr. flm per pergjigjen qe me derguat. Kam dhe nje problem, tani i bej 3 muaj nga lindja me prerje cezariane, dhe qysh pas operimit kam has ne veshtiresi me jashteqitje. Prej asaj kohe e edhe tani po kam shume problem me hemorroidet. Me eshte plasarit anusi dhe kam dhimbje gjate jashteqitjes. Ne fillim pata perdore Eulatin qira, pastaj krem, nganjeheer edhe Faktu mirepo asnjera nuk me ka ndihmu. Me thene te drejten tani kam frike te bej analizen sepe frikesohem qe do me dal diqka serioze. Ju lutem Dr. nese mundesh te me tregosh se qka te perdori te sherohem dhe nese vazhdon keshtu a duhet te shqetesohem? Pres pergjigjen me pa durim. Faleminderit!

(2 vite më parë)

 • Dr. Mr. Sci Memli Morina - obstetër - gjinekolog Gjinekologja përgjigjet
  Dr. Mr. Sci Memli Morina

  Përshëndetje Lule

  Të rekomadoj të përmirësosh rregjimin ushqimor, duke shtuar produkte me fibra dhe zarzavate e fruta. Nuk duhet të përdorësh ushqime pikante dhe djegëse dhe duhet të kufizosh deri në maksimum ushqimet e gatuara me pjekje dhe skuqje. Reduktimi i qëndrimit të gjatë në këmbë, është një këshillë tjetër e cila ndihmon në reduktimin e daljes së hemorroideve dhe dhëmbjes që ato shkaktojnë.

  Për më shumë të rekomandoj të lexosh artikullin e mëposhtëm:

  http://www.bebaime.com/ushqimi-pas-lindjes/ushqimi-ne-rastet-me-hemorroide

  Të uroj gjithë të mirat.

Shto Koment

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.