Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Gjuajtjet e bebit a janë problem për lindjen parakohe?

Pershendetje doktoreshe! une jam ne javen e 27 te shtatzanise dhe u ben rreth disa dite qe bebi vetem me gjuan pa pushim dhe shkelmime te forta, doja te dija a mos eshte rrezik per lindje parakohe? Ju faleminderit per keshillat tuaja.

Daniela (7 vite më parë)

 -
Gjinekologja përgjigjet

Përshëndetje Daniela.

Unë besoj se shkelmimet e forta të bebit, nuk janë tregues negativ i zhvillimit normal të tij. Lindja e parakohshme, nuk ka shkak shkelmimet e bebit.

Uroj që shtatzënia të ecë normalisht.

/komuniteti