Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Si të mbes shtatzënë?

Pershendetje Znj. Moza, ju kam shkruar dhe nje dite. Jam 24 vjec, qe 3 vite jam martuar, 2 vitet e para nuk donim njehere me pas femije, tash prej janarit te keti viti po tentoj me mbet por pa sukses, analizat i kam bere te gjitha me kane dale ne rregull, sa here qe kam marredhenje si te ngrihem e gjithe sperma me del jashte, menstruacionet i kam te rregullta cdo 28-29 dite por kur te me vijne kam dhimbje shume te medha. Ju lutem Znj. Moza me ndihmoni! E pres pergjigjen tuaj.

Gona Berisha (2 vite më parë)

 • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
  MD Mimoza Keta

  Përshëndetje

  Këshillat që mund të jepen në raste të tilla janë shumë, por renditja e tyre bëhet në bazë të gjendjes së shëndetit riprodhues të femrës dhe burrit. Kjo do të thotë që duhet të bësh një këshillim parakoncepsional, për të patur një shtatzëni të sukseshme deri në lindje.

  Nëse e shikon të arsyeshme më kontakto në klinikën ku unë punoj.

  Gjithë të mirat.

Shto Koment

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.