Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Vonesa e menstruacioneve

Pershendetje desha te bej nje pyetje rreth voneses se menstruacioneve. Menstruacionet e fundit i kam pas me 25 shkurt ne mars me 28 me jane lajmeruar vetem kafe 4 dite dhe tash ende nuk me jane lajmeruar, kam bere testin si dhe viziten tek gjinekologu por nuk ka asgje rreth shtatzanise, brengosem here-here kam dhimbje edhe ne anen e djathte, a mund te jete dicka serioze, pres pergjigjen tuaj, me shume respekt.

Myrvete (7 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Myrvete.

Duke përjashtuar mundësinë e një shtatzënia, dyshimi mbetet për një ç’rregullim hormonal. Me ekzaminime të rëndësishme të hormoneve, mjeku diagnostikon këtë ç’rregullim. Mjeku gjinekolog, me ekzaminim ekografik për trashësinë e endometrit, vendos mbi nevojën për trajtim me estroprogestativ apo vetëm me progestativ.

Mendoj që problem nuk është serioz, dhe me trajtime është i zgjidhur.

Të uroj shërim të shpejtë.

Gone (6 vite më parë)
pershendetje jam 24 vjeq deshta ta di mestracionet nuk i kam te rregullta prej lindjes qe ekam pas qe 9 muaj kom lind lindjen e pare po tash kur um vi qdo muaj nuk um vi me dat te njejt deshta ta di qfar tableta ti pi per rregullimi etynve ju faliminderit shum pres pergjigjjen sa me te shpejt nga ju
Gone (6 vite më parë)
Pershendetje jam 24 vjeqare desha ta pys per mestracione nuk i kom te rregullta ka lind qe 9 muaj po kurre me dat te njejt nuk um vi qka um kishe the pres pergjigjjen nga ju ju falimenderit
Azra (7 vite më parë)
Pershendetje! une jam 18 vjec... kam pas menstruacione te rregullta, por tani qe 2 muaj sme kane ardhe fare..:( a paraqet problem serioz? Cfare mund te me thoni?
Miranda (7 vite më parë)
Une jam nje vajze 16 vjeqare .. gjithmone kam pasur crregullim te menstruacioneve.. por tani jane bere afer 4 muaj qe sme kan ardhur menstruacionet.. sdi cfare te bej ... a paraqet kjo ndonje problem serioz .. pres pergjigjen , me respekt .. Miranda
Lola (7 vite më parë)
Pershendetje jam nje vajz 16 vjeqare dhe kam qrregollim te menstracioneve. Kete muaj jan ber afro 2 jav dhe ende nuk me jan paraqitur. Nuk kam kryer ndonje marrdhenie jam pak e shqetesuar. A ekziston ndonji rrezik? Ju faleminderit.

/komuniteti