Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Rreth kruarjeve në organin gjenital

Pershendetje doktoreshe, desha tju pyes rreth kruarjes se vagines ne pjesen e brendshme te buzeve me kruhen dhe mbushen si me te bardha.... tani me ka ndaluar kruarja por dua te nis nje bebe dhe kam frike mos eshte ndonje infeksion... si mund ta heq ne kushte shtepie? nese nuk eshte problematik gjithnje... ju lutem me ktheni pergjigje.

Esio Balla (2 vite më parë)

 • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
  MD Mimoza Keta

  Përshëndetje,

  Përshkrimi i shenjave, më shpie në dyshimin për infeksion. Nëse bën një analizë të thjeshtë të sekrecioneve vaginale, konfirmimi i diagnozës do ta bëjë mjekun të të përshkruaj trajtimin specifik dhe çdo gjë do të ketë ecuri normale.

  Të rekomandoj që mjekut që i ke besuar shëndetin riprodhues, ti kërkosh të zbatoj kërkesat që u këshillohen femrat përpara tentativës për shtatzëni.

  Për të mësuar mbi, lexo artikullin e linkut të poshtëshënuar;

  http://www.bebaime.com/konceptimi/keshillimi-para-mbetjes-shtatezene

  Gjithë të mirat.

Shto Koment

 • ardelina (1 vite më parë)
  mfal desha tju pyes per nej problem qe kam ne organet gjenitale te jashtme ,un jam vajz dhe jam ende e virgjer ,por tek perreth vagines kam kruarje dhe anjtje si grobza kur e preki , me ndodh me duket kur kam te ftohet si dhe , tek buzet tek kanali i urines kam kruarje shumm shum si dhe kam probleme me hecjee ose kur tveshi pantollone me vrasin , mu esht ber anash si nqarje nese ke mundsi te mendimosh e kam shum shqetsim ju faleminderit nese me ndihmoni
 • Esio Balla (2 vite më parë)
  shume falemiderit per pergjigjen tuaj te shpejte

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.