Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Dhimbja e lukthit

Mirembrema doktoresh! Jam shtatzene ne muajin e 3-te, qe 2 jave kam dhimbje te padurueshme te lukthit, kam nevoje per keshillen tende se qka mund te perdori per t`a parandaluar kete dhimbje? Edhe ne mbremje kam pak temperature dhe me kruhet gjithe trupi po me behet si lloj alergjie? Faliminderit pres pergjigjen tende :)

Krenare (3 vite më parë)

 • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
  MD Mimoza Keta

  Përshëndetje Krenare.

  Mendoj se rregullimi i rregjimit të ushqimit, është problemi që ti duhet të bësh. Jo rrallë ndodh që prej ushqimit mund të ngrihet temperatura, të të dhëmbë/djegë lukthi apo të kruhet trupi.

  Për më tepër të rekomandoj të lexosh linkun e mëposhtëm:

  http://www.bebaime.com/semundjet/gastriti-apo-urthi

  Të uroj shërim të shpejtë.

Shto Koment

 • Lukthi (3 vite më parë)
  Mirembrema doktoresh! dua te pyes dicka ne lidhje me lukthin edhe babit tem i ndodh e njejta i dhemb lukthi cfare mund te jete ose prej cfare dhemb nga ndonje ushqim ose nga cka? Ju faleminderit pres pergjigjen tuaj.

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.