Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Formimi i trurit të fetusit

Pershendetje doktoreshe, desha te ju pyes se deri ne cilen jave te shtatzanise vazhdon te formohet truri i bebes (fetusit) dhe a ka mundesi qe ne javen e 15 te dihet se a ka femija uje te tepert ne tru, apo kjo qeshtje mund te verifikohet me vone dmth ne javen e 18 te shtatezanise? faleminderit shume doktoreshe, ju uroj pune te palodhshme dhe suksese ne jete. Pershendetje.

Lejla Lejla (2 vite më parë)

  • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
    MD Mimoza Keta

    Përshëndetje Lejla

    Hidrocefalia fetale, vlerësohet rreth javëve 18-20 të shtatzënisë, me rezonancë magnetike me rezolucion të lartë, diagnoza plotsohet me amniocentezë e cila vlerëson praninë e anomalive kromozomike.

    Gjithë të mirat.

Shto Koment

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.