Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Humbja e virgjinitetit

Para pak dite kam pasu marredhenien e pare seksuale, dmth kam humbur virgjerine. Ajo qe me shqeteson eshte se nuk kam pasur as edhe nje pike gjakderdhje, por kam ndjere dhimbje. A do te thote se e kam humbur, marredhenia nuk u zhvillua deri ne fund per shkak te shqetesimit qe kishim. Faleminderit.

Aida (3 vite më parë)

 • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
  MD Mimoza Keta

  Përshëndetje Aida.

  Tek shumë femra, ndodh që humbja e virgjërisë të bëhet edhe pa gjakrrjedhje. Por kjo nuk do të thotë, se ajo ishte e çvirgjëruar më parë se akti seksual. Edhe dhëmbja në aktin e parë seksual, është individuale. Kjo do të thotë, se ka edhe femra që nuk ndjejnë dhëmbje gjatë penetrimit të parë, ashtu siç ka edhe femra të cilat nuk e durojnë dhe t’i shkojnë deri në fund aktit, për shkak të dhëmbjeve që ndjejnë. Si gjakrrjedhja ashtu edhe dhëmbja nga çarja e himenit, varet nga ndërtimi anatomik i tij dhe janë femomene tepër individuale tek çdo femër.

  Që të vërtetohet humbja ose jo e virgjërisë, është e mundur të vëzhgohet vetja me pasqyrë ose nga vizita gjinekologjike.

  Mendoj se në provën e dytë, situata do jetë më e pranueshme dhe finalizimi seksual do kryhet plotësisht.

  Gjithë të mirat.

Shto Koment

 • (9 muaj më parë)
  Isra me vjen mire qe te kan pelqyer uroj qe te kem ndimuar ndopak nenat e reja me kete :)
 • (9 muaj më parë)
  Shum e bukur #ein ..Po me pelqen me shum ngaqe i paske shkuajtur vete ,realiteti qe na ndodh me femijet ...
 • blearta (2 vite më parë)
  pershendetje e nderuar,une jam martuar qe 6 muaj dhe ende skam mardhenie shkaku eshte frika,ndjej tmeresisht frik,e kam provuar disa here por s kam mundur te rezistoj,ju lutem shum me ndihmoni me keshilloni...pres pergjigje

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.