Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Shtatzeni e mundshme

Doktoreshe Mimoza pershendetje.Kam nje pyetje ne lidhje me mundesine e nje shtatezanie. une perdor Femoden per mbrojtje, por kam harruar te pi nje kokerr dhe kane kaluar 12 ore. kokrra qe kam harruar perkon fiks me diten e 14 dhe i bie qe diten e 15 do marr 2 kokrra ne nje dite.diten qe kam harruar te marr kokrren kam kryer marredhenine me tim shoq. a ka rrezik per shtatezani. a duhet te mbrohem ne ditet ne vazhdim.Ju falenderoj

(5 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Jonista

Harresa e marrjes së një kokrre kontraceptivi, ul aftësinë mbrojtëse për shtatzëni të pa dëshiruar. Kjo do të thotë se në ditët në vazhdim, duhet të ruhesh edhe me mënyra të tjera nga shtatzënia e pa dëshiruar.

Gjithë të mirat.

/komuniteti