Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Sendimenti i eritrociteve i larte

Pershendetje doktoreshe e nderuar une po kam deshire ta kem nje femije por me rruge natyrore ska qene e mundur keshtu qe vendosa te bej ivf mirepo sot bera analizat e gjakut dhe te urines dhe sendimenti i eritrociteve ishe 66 gjithashtu urina sme doli fare mire kam perdor ne kete muaj antibiotik mjaft shume por nuk ish ul fare sendimenti, ju lutem cfare duhet te bej dhe a guxoj me kete gjendje te filloj per ivf? ju faleminderit shume.

Pranvera Veliu (5 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Pranvera

Sedimenti i rritur i gjakut, tregon praninë e një infeksioni. Edhe rezultatet e analizës së urinës, tregojnë praninë e një infeksioni urinar. Të rekomandoj që konsultën ta bësh me një mjek nefrolog, i cili jep trajtimin e duhur për trajtimin e infeksionit. Pas shërimit mund të bësh IVF.

Gjithë të mirat.

/komuniteti