Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Bakteriet në urinë

Pershendetje doktoreshe. Jam shtatzene 11 javeshe dhe i kam bere analizat e urines, nuk me kane dale mire, kane dale shume bakterie. Nje mjek gjinekolog me tha te perdori qaj Uvin 3 gota ne dite. Cka me kishit rekomandu ju dhe a eshte dicka rrezik per bebin?

Doonqe (7 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

P?rsh?ndetje Don?e

T? rekomandoj, q? t? b?sh urokultur?n p?r t? gjetur shkaktarin dhe antibiogram?n p?r t? orientuar mbi llojin e antibiotikut q? duhet t? p?rdor?sh. Kujdesu q? antibiotikun ta p?rdor?sh pas jav?s s? 12-t? t? shtatz?nis?.

Gjith? t? mirat.

/komuniteti