Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dhembja e këmbës

Pershendetje doktoreshe, tani jam ne javen e 23 te shtatzenise, qe 5 dite kemba e djathte me dhemb shume kur shkeli ne te me dhemb shume sikur te me leshoj kemba dhe me therr si ne asht te kukit se kembes, ju lutem me ktheni pergjigjie nese keni per kete pyetje.

Shpresaa (6 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Shpresa

Me zmadhin e mitrës nga shtatzënia, shtypen nervat që nervojnë anësinë e poshtme. Qëndro sa më shumë shtrirë anash majtas, për të lehtësuar dhimbjen. Mbas lindjes, çdo gjë do të normalizohet.

Të uroj gjithë të mirat.

/komuniteti