Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Per spirale

Pershendetje doktoresh. E kom Ngjit spiralen qe 10 dit kom Pas gjakderdhje 1 jav. E kom Djalin e vogel 6 muajsh, kur po i dha me pi gji po i bjen ne bark timin me nejt deri po flen. A mundet kshtu me dal spiralja prej vendit. Sepss po friksohna mos po del e ndodh shtatzania komtrolla skam deri ne prill. Ju falenderoj

Ajan Ajan (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje

Sa shpjegon nuk ka mundesi qe spiralja te levize nga vendi.

Nese do kesh hemorragji me copa, drejtohu tek mjeku.

Gjithë te mirat.

rashel (1 vite më parë)
pershendetje doktorresh .. kam nje vajze 2 vjece dhe kam qe nje vit e gjysem qe provoj te mbes shtarzen dhe asnje rezulatat. i kam ber vizitat dhe kam dal ne rrugull .cfare mund te bej ju lutem me ktheni nje pergjogjje sepse jam shume ne merak
info (1 vite më parë)
nese nena ka rezus negativ dhe tek lindja e pare edhe femije ka dal me rezus negativ A-, a mund te perbeje problem lindja e femijes se dyte, ( te dy prinderit jane me rezus negativ ), flm

/komuniteti