Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Lyerja dhe prerja e flokut gjatë shtatzënisë

Pershendetje doktoreshe! Doja tju pyesja: une sapo kam hyre ne javen e 18, a ka ndonje problem te lyej floket me boje por pa amoniak dhe ti pres? Kam frike se mos ndoshta ndikon tek bebi. Faleminderit.

Elsa Hoxha (6 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Elsa

Prerja e flokëve gjatë shtatzënisë është plotësisht e padëmshme. Ndërsa sa i përket ngjyrosjes, të rekomandoj të lexosh artikullin në linkun e mëposhtëm:

http://www.bebaime.com/kujdesi-per-veten-tuaj/a-eshte-e-demshme-ngjyrosja-e-flokeve-gjate-shtatezanise-?like=true

Shtatzëni të mbarë.

/komuniteti