Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dua te mbes shtatzene!

Pershendetje dr!! Uroj te jeni mire.. cikli im i parafundit nisi ne 27shkurt,tentova per shtatrzani ne 15 mars..duke mos e dit tamam kohezgjatjen e ciklit se nje her e kam 31 nje her 33 e nje her 37..dy dit pasi tentova pata sekrecion gjaku te erret,mendova se mbeta por testet ishin negativ.... me erdhen dje ne dt 10 mars.. tani nuk e di kur do jet dita e ovulimit tim ne menyre qe te provoj..flm

Jon Jon (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Jona

Mundesia me e madhe per te mbetur shtatzene, eshte kur cikli menstrual eshte i rregullt. Prandaj si fillim te rekomandoj te besh keshillim parakoncepsional me mjekun gjinekolog per te diagnostikuar shkakun e crregullimit te ciklit dhe te marresh trajtimin e novojshem.

Nese e shikon te arsyeshme me kontakto per t'i dhene zgjidhje problemit tend.

Gjithë te mirat.

/komuniteti