Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Cista

une kam nje cist afer 6centi e gjysm . deri ne ket moment nuk e dija . kisha dhimbje te fort shkova te mjeku privat me tha qe eshte perdredhur cista . me tha shko ne spital pastaj . i shtiva ne spital mi dhan diaa tableta te pelcas po nuk dhodhi asgje .disa mjek me than qe duhet te operoesh une nuk pranova se eshte shum afer vezorve . cisten qe e kam eshte me uje . ciklin e fundit qe kam pas me 2 korrik . dy muaj e fundit isha duke tentu per shtatzani . qfar mendimi ke per ket cist time. qfar tableta dhuht te perdori per ta hekur cisten . flm per mirkuptin

Dona- Lejla (12 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje

Nese kisti eshte perdredhur, menyra me efikase eshte heqja me rruge kirurgjikale.

Gjithë te mirat.

/komuniteti