Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Beta hcg

Pershendetje Doktoresh desha te beje nje pytje reth testit beta hcg periodat e fundit i kisha me daten 14.07.2017 ndersa sipas udhezimit te mjekut familjar bers testin e gjakut medaten 16.07.2017 dhe vlera ishte 99 , mjeku me tha me perserit prap testin me pa a eshte gjithqka ne regull. Sa i bie me qen mosha e shtatzanis me kete vlere

Aurela * (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Aurela

Sa pershkruan, vleresoj se je shtatzene. Sipas vleresuar se beta hCG shtatzenia ndodhet diku ne javen e peste. Te rekomandoj qe pas nje jave te besh nje ekzaminim ekografik per vleresuar vend ndodhjen e shtatzenise.

Te uroj shtatzani te mbare. Mos harro te marresh acid folik deri ne fund te javes se 12-te dhe multivitamina deri ne fund te lehonise.

/komuniteti