Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Vitaminat

Prsh doktoresh,un kisha ciklin e crregullt me vinte 1 muaj po dhe 2 muaj jo, tash kam ner kontroll te mjeku dhe mka than me perdor vitamina ku permban jod,vitamin d3,vitamin b12,folsaure b9,po se tre muaj jam tu i perdor dhe jan tum ardh qdo muj, deshta ta di a kam pas naj munges vitamine se kam pas kshtu vonesa 1 muaj po e 2 jo , e se tash mi rregullu a qfar mendoni ju,kontrollen e kam te mjekja mbas 3 jave, ju falenderoj per pergjigje.

S N (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje

Sa shkruan , mendoj se ke nje crregullim hormonal dhe ka te beje me gjendren tiroide. Kjo vertetohet nga trajtimi medikamentoz qe ke marre.

Ne keto kushte te keshilloj qe te kontaktosh nje mjek endokrinolog, mjekun e gjendes tiroide, per te vleresuar situaten dhe marre trajtimin ne vazhdim.

Mos neglizho.

Gjithe te mirat.

/komuniteti