Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Pas abortit spontan

Pershendetje doktor , motra ime ka pas nje abort spontan por ajo nuk e ka vrejt sepse ka pas 1 jav vonim cikli as ska ba test as kurgjo pastaj i ka ardh cikli kur ka shku te mjeku i ka then se ke pas abort dhe sa ka filluar ke abortuar menjeher . Dmth esht pastruar ne menyr natyrale pa tableta dhe nderhyrje . kur mendon se mund te filloj per nje tjeter shtatzani dhe sa jan gjasat pas abortit me ngel prap . Ajo jeton jasht vendit dhe nuk e ka dit gjuhen e ska mundur ta pyes mjekun me shume ! Falemnderit shum per mirkuptim

Brik’ena S (11 muaj më parë)

Dr. Mr. Sci. Atdhe Keqa - obstetër - gjinekolog
Gjinekologja përgjigjet
Dr. Mr. Sci. Atdhe Keqa

Përshëndetje Brikena,

Shkaqet e dështimit mund të kenë qenë të ndryshme. Para fillimit të shtatzënisë tjetër rekomandohet të bëhet kultura e sekretit vaginal për të përjjashtuar infeksionet si shkaktarë të mundshëm të dështimit.

/komuniteti