Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Infeksion urinar

Pershendetje dk, jam ne javen e 12 te shtatzanise dhe qe ne fillim kisha infeksion urinar, mjekja me dha monuril, u qetesova, kur bera serish kontroll me doli prap infeksion escheria coli, dhe prap dk, me ka dhene monuril, a te con ky infeksion drejt abortit, dhe si mendoni ju a duhet te marr ndonje mjekim tjeter , ju lutem me ndihmoni ju flm

Ada Ada (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Ada

Nuk eshte normale qe te perseritet i njejti medikament per trajtim.

Preparati duhet jete i bazuar ne antibiograme. Kerkoja kete mjekes.

Infeksioni duhet te trajtohet patjeter sepse ndikon negativisht ne ecurine e shtatzenise.

Perdor sa me shume lengje .

Te uroj shtatzeni te mbare.

/komuniteti