Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Vezore polifolikulare

Pershendetje Doktoreshe, Deshta te pyes lidhur me vezoret polifolikulare.Kam bere analizat hormonale te gjitha ne rregull mjeku me ka thene qe ciste nuk kam vetem se kam nje numer te shtuar te folikulave dhe kjo po e pengon ovulacion dhe si pasoj e kesaj kam shume vonesa me ciklin.Deshta te di a eshte e mundur te ngelem shtatezene me kete problem?

Arbnora Syla (10 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Arbnora

Problemi duhet te trajtohet me medikamente. Pas trajtimit mund te tentosh per shtatzeni.

Nese e shikon te arsyeshme me kontakto ne kliniken ku punoj per te zgjidhur problemin qe ankon.

Gjithe te mirat.

/komuniteti