Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Rreth ovulimit!!!!

Pershendetje doktor shpresoj te jeni mire. Muajin s kaluar kam perdoruru stimuluesit gonal f per rritje te folikulev por skam pas sukses me shtatzanj. Prap ket muaj kam perdor 8 dit nga 50iu sot eshte dita e 12 ndersa doktorri me tha qe vetem 10mm jan rrit ka nevoj ende per terapi. Ndersa ne diten e 8 pasi kam perfundj ciklin kom pas sekrecione sikur e bardha e vese, me duket se kjo esht nje prej shenjav te ovulimit? A mund te kem Pasur ateher ovulim pasi qe shum pak jan rrit kto? Jam diagnostifikuar me sindromin e vezorev policistike.

Jusra H (10 muaj më parë)

Dr. Mr. Sci. Atdhe Keqa - obstetër - gjinekolog
Gjinekologja përgjigjet
Dr. Mr. Sci. Atdhe Keqa

Përshëndetje Jusra,

Nuk mund të parashikohet saktë koha e ovulimit por me testet e ovulimit mund së paku të parashikohet

/komuniteti