Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Çrregullime me menstruacionet

Pershendetje kisha pas deshire me me ndihmu jam 20 vjecare, jam e martuar dhe kam crregullime ne menstruacione me vonohen kam bere test por me ka dale negativ, jetoj ne Zvicer tash se fundi kam dhimbje ne majet e gjinjeve, ju lutem te me ndihmosh te pershendes shume Liridona.

Liridona Limani (6 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Liridona

Çrregullimet e ciklit menstrual kanë në përgjithësi shkak hormonal. Drejtohu për vizitë dhe për ekzaminime të tjera specifikem, te mjeku gjinekolog. Ai do të gjejë shkakun dhe do ta trajtojë atë. Vetëm pasi të jetë rregulluar cikli menstrual, mund të kërkosh një shtatzëni.

Të uroj gjithë të mirat.

/komuniteti