Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Rreth spirales

Pershendetje,kam 4 muaj qe kam vnu spiralen Mirena,muajin e par kisha her pas here gjakderdhje ndersa tash 3 muaj nuk kam gjakderdhje fare.Ketu ku jetoj gjithcka eshte ne rregull per mjeket.Un jam ende e rre jam ne mosh 25 vjecare qe prej tash mos te kem cikel,jam ne merak doktoresh,kam frik se kur ta heq do te kem gjakderdhje te pandalshme,qfar me sugjeroni?Ta mbaj apo ta heq?Ju falenderoj shum.

*** Buna *** (8 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Mirena eshte aparat intensitetin me hormon, qe sherbeni si kontraceptiv dhe ndalon gjakrrjedhje menstruale. Pasi te heqësh, cikli menstrual do jete i rregullt.

Gjithe te mirat.

/komuniteti