Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Rreth gjinise se bebit

Pershendetje dr deshta te bej nje pytje ne muajin e 3 e 1 jav isha ne kosov dhe mejku me tha djal tash ka 4 muaj dhe jam n itali por mjeku nuk me tregoj gjinin se pozita e bebit ish asi lloji qe su vrejke por tha qe n baz te trupit osht qik cila teori osht ma e sakt sipas jush

S. Love (8 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Sejla

Në javët e 20-22 të shtatzënisë mund të dallohet gjinia fetale nëqoftëse pozicioni është i favorshëm. Por, nëse pozicioni nuk është i favorshëm, gjinekologu nuk mund të dallojë gjininë e frytit.

Gjithë të mirat.

/komuniteti