Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Bakteria e.Coli

Prsh, jam e martuar dhe jam shtatzane 8 jave e pak,kom pas krumje vaginale 2-3 dite dhe masi e bona strishon me dul escherichia coli dhe candida albicans, mjeku me qiti antibotik panacef( 5 dit mi perdor) canesten vaginale(6dit) Edhe mas panacef nja tjeter Cef Cef Alexin edhe kto 5 dit. Gjithsej 10 dit e kam kete terapi tani me na strisho prap. Deshta me dit a ka pas dikush kete problem edhe a ndikon te bebi keq :( ;( jam shum e stresume. Flm per prgj

Lirije Selimi (5 muaj më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Lirije

E redesishme eshte te trajtohesh dhe sherohesh. Infeksionet nuk ndikojne ne shendetin e bebit.

Ti duhet te dish se ne tremujorin e pare te shtatzenise , nuk rekomandohet perdorimi I antibiotikeve.

Te uroj shtatzëni te mbare.

/komuniteti