Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me ndimoni
Kam Lind femijen para kohe mujin e 30 pas dites 4 ka pasur gjakderdhje ne Tru ka fillu me terapi ka permirsime por ka mbetur kelb edhe ajo eshte Duke u larguar me tan qe ka me mbet me pasojat nuk do degjoj nuk do flas nuk do shikon ose do harroj a ka sherim per ket qka tbej ende jam ne spital me terapi beba me ndimoni
Aneesa (5 muaj më parë)
Romela Bare (5 muaj më parë)
Si u be djali anessa?
Arta Blini (5 muaj më parë)
Ka fëmijë që lindin taman në term, dhe nuk shfaqin kurrfar komplikimesh dhe pastaj zbulohet se janë të sëmurë, ka edhe prej atyre që lindin prematur, kalojnë lloj lloj vështirësie dhe janë geni e të shëndetshëm. Në këtë rast vetëm lutu te Zoti, lutja e një nëne për fëmijën e saj është shumë e fuqishme. Pastaj mjekët janë të obliguar të tregojnë per rreziqet që shfaqen, por s'do të thotë se 100% do të bëhet. Zoti e ka në dorë.
Letta . (5 muaj më parë)
Anesa ishalla zoti e ka fuqin e madhe i ndihmon,un e kam pas nje nxenes,kur ishte nee klas te par pat gjakderdhje nee tru mjekt i dhan shum pak shpresa dhe per te jetuar,po nena e tij nuk u dorzua i nnejti mbi koke dit e nat dhe kerkoj nga mjekt qe te kujdesen per te deri nee minuten e fundit,dhe at her kur mjekt i qun duart,zoti beri mrekulli,djali filloj ta merrte veten ju rikthye jeta mirpo smbajke asgje nee mend sikur tkishte lind at dit,as si kujtojke prinderit as asnje gje,kur nxenesit tjer dolen nee klas te dyt ai vinte me ta por eshte dasht me ja msu qe nga a deri te zh te gjitha,mirpo aq ka arrit edhe i kalu ata nxenes me msime,tash eshte nee shkoll te mesme shum nxenes i mir,mos u dorzo ,zoti ben mrekulli,shpresoj do jep nga meshira e tij edhe per bebin tend ,do i jep jet e do rritet pa asnje problem.

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?