Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ciklin ekom pas me 15 shtator
une jam shtatzan ciklin e fundit e kam pas me 15 shtator deri met 20 .. po i bjen kshtu dikun 12 jav po gjinekologu ne vizit gjithmon mthot tri jav ma heret dmth 9 jav i ki para dy dite kesh mtha 9 jav i kom. terminin e fundit e kom pas me 22 korrik dmth termini a shtyhet a i ka ndodh najkujt se e zgjata kogjo ?
N. B (5 muaj më parë)
Tina( Siar) <3 (5 muaj më parë)
mu dy jav ma pat shty terminin se kisha pas met ne fund te mujit kshtu qe edhe ti nashta qashtu ke met mos u bo marak se mjeku e din n baz te matjes edhe peshes
Ana Dena (5 muaj më parë)
Po mbase ke mbet rreth dates 5 nentor , apo sja ke idene kur ke ngel... Mbase doktori e sheh dhe nga madhesia e bebes por ne pergjithesi ta thone ne baze te dates se ciklit... Gjithsesi me rendesi te jete bebi mire dhe te shkoje mbare
N. B (5 muaj më parë)
jo aj gjithmon mthot tri jav me pak i ke.. qata ma ka perzi krejt
Ana Dena (5 muaj më parë)
Atehere sipas llogaritjeve ti sot je 12 jave+ 4 dit, data e pritur e lindjes 22 korrik.. Vetem nese ti e di tamam daten kur ke ngel dok mund ta llogarise ndryshe
N. B (5 muaj më parë)
Nena me falni e kom ba gabimmm se me 15 tetor e kom pas ciklin ju lutem me falni se kam dasht me shkru tetor
N. B (5 muaj më parë)
A muni me kqyr ni foto tash e postoj ne muri se mkeni friksu tash qysh me dit une sakt qka me ba
Arbe 94 (5 muaj më parë)
Un mendoj qe sduhesh me lan ne asgja kit pun ja ndrroje gjinekologun ja diqka ban se nbaz tjaveve edhe duhesh secilat analiza mi kry mos te bahet von per ndonja
Medina Ime (5 muaj më parë)
un cilkin menstrual dita e par ka qen 24 shtator edhe tash jom 15 e 5 dit edhe terminin e fundin me lind e kom 30 qershor deri me 4 korrik me se largu je tu i llogatit keq se ti 16 jave e ma shum ipaske
Tina( Siar) <3 (5 muaj më parë)
mos ndoshta ke mbet me von e per ato shtyhet termini
Ana Dena (5 muaj më parë)
Ca korriku mojj... Ne qershor ke me lind ca esht ajo gjinekolog ashtuu.. Shko diku tjeter kur sdi te beje keto kushedi si i been ekot
Arbe 94 (5 muaj më parë)
Prsh. Une zakonisht kur shkoj te gjinekoligia mpyet per diten e fundit te ciklit ne baz te saj mandej mdalin javet se sa jam.. dmth une e kam pas me 17 shtator tfundit edhe kur e boj kalkulimin si ne program te faqja si te mjekja momentalisht ma qet 16 jave.. edhe per me lind ma qet daten 24 ose 26 qershor
Lena 09 (5 muaj më parë)
Pershendetje , mos eshte ndonje gabim , une ciklin e fundit e kam pas me 16 shtator nje dit mrapa teje dmth dita e par e ciklit 16 shtator ashtu po u njehke shtatzania nga dita e par e ciklit , sod jam 16 jave e 5 dite e terminin e kam me 25 qershor .

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?